Kurki kulowe o charakterystycznym kształcie wykorzystywane są w systemach wodnych i gazowych. Są to bardzo uniwersalne elementy armatury, które wykorzystywane są zarówno w instalacjach przemysłowych, jak i domowych. W tym artykule dowiesz się nieco więcej na temat ich wszechstronnego zastosowania.

Kurki kulowe w praktyce. Przykłady zastosowań

Głównym zadaniem kurków kulowych jest blokowanie i zwalnianie przepływu cieczy lub gazu. Znajdują zastosowanie w przypadku różnych substancji, w tym przede wszystkim gazu, sprężonego powietrza, wody – zimnej i gorącej, a także oleju. W praktyce jednak mogą regulować przepływ również i innych substancji, ale tylko takich, które nie reagują z użytymi do wykonania kurków materiałami. Jak się zatem okazuje, zakres ich zastosowań może być bardzo szeroki.

Z kurkami kulowymi można się spotkać przede wszystkim w domowych instalacjach: wodnych, centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej oraz gazowych. Stosowane są również w armaturze przemysłowej. Zawory kulowe stosowane są m.in. jako automatyczne zawory odcinające, zawory odcinające w przemyśle rafineryjnym i chemicznym, spożywczym, kurki na rurociągach gazowych itd.

Kurki kulowe w ofercie firmy Krotos

Producent kurków kulowych Krotos zapewnia kurki wodne i gazowe przystosowane do pracy w różnych warunkach procesów technologicznych, w tym:

  • kurki gazowe – przeznaczone dla płynów zaliczanych do gr I, przystosowane do pracy w zakresie temperatur od -30 do 80°C,
  • kurki wodne – przeznaczone dla płynów zaliczanych do gr II, przystosowane do pracy w zakresie temperatur od 0 do 150°C.

Zapewniamy kurki kulowe dostępne w trzech podstawowych średnicach (DN 50, DN 65, DN 80), ale możliwe jest też wykonanie produktów w ramach indywidualnego zamówienia według konkretnej specyfikacji oraz w ilościach hurtowych. Zapewniane kurki kulowe wyprodukowane są zgodnie z normami UE (zgodnie z Dyrektywą 2014/68/UE), mają Aprobatę Techniczną, certyfikat zatwierdzenia UDT oraz pozytywną ocenę Państwowego Zakładu Higieny. Są regularnie testowane w laboratorium Instytutu Nafty i Gazu w Krakowie. Badaniom poddajemy się dobrowolnie jako odpowiedzialny producent.

 

 

 

No Comment

Comments are closed.