Kurki kulowe znajdują zastosowanie w różnych instalacjach domowych oraz przemysłowych. Spełniają istotną funkcję jako element armatury zaporowej do blokowania i otwierania przepływów w instalacjach wodnych, grzewczych, sprężonego powietrza oraz solarnych. Bardzo ważną grupę produktów z tego zakresu stanowią kurki kulowe do gazu, znajdujące się w asortymencie hurtowni KROROS.

Najważniejsze cechy kurków kulowych go gazu

Kurki kulowe cechują się stosunkowo prostą budową oraz nieskomplikowanym sposobem działania. Uruchomienie kurka następuje po przekręceniu dźwigni o ok. ćwierć obrotu. Są to elementy wytrzymałe, trwałe i odporne na szereg czynników zewnętrznych. Wykonane z najlepszych jakościowo materiałów, wykazują najwyższy poziom szczelności, co w przypadku instalacji gazowych ma kluczowe znaczenie.

Kurki kulowe przeznaczone do instalacji gazowych muszą spełniać wymagania norm polskich i europejskich. Hurtownia Krotos zapewnia wyłącznie produkty sprawdzone, które spełniają normy Unii Europejskiej (zgodnie z Dyrektywą 2014/68/UE) i mają Aprobatę Techniczną. Oprócz tego ich jakość potwierdza certyfikat UDT, a także pozytywna ocena Państwowego Zakładu Higieny. Wszystkie kurki kulowe, w tym dedykowane instalacjom gazowym, poddawane są regularnym testom w laboratorium Instytutu Nafty i Gazu w Krakowie. Tym badaniom nasza firma poddaje się dobrowolnie, jako odpowiedzialny producent, który wprowadza na rynek wyłącznie sprawdzone i niezawodne wyroby.

Oferowane przez nas kurki gazowe są przeznaczone do płynów zaliczanych do grupy I. Są przystosowane do pracy w zakresie temperatur od -30 do 80°C. Przystosowane są do pracy w różnych warunkach procesów technologicznych. Zapewniamy zawory w następujących średnicach:

  • DN 50 – zakres dopuszczalnego ciśnienia medium od PN 16 do PN 40,
  • DN 65 – zakres dopuszczalnego ciśnienia medium od PN 16 do PN 40,
  • DN 80 – zakres dopuszczalnego ciśnienia medium od PN 16 do PN 40.

Oprócz tego nasza firma realizuje również indywidualne zamówienia zgodnie z potrzebną specyfikacją i w ilościach hurtowych.

 

No Comment

Comments are closed.